Valpovački gimnastičari se vratili s međunarodnog turnira s tri zlata, srebrom i broncom

02. 10. 2024.

Najbolje valpovačke gimnastičarke i gimnastičari su proteklog vikenda nastupili na 9. međunarodnom turniru Sv.Mihovil koji je održan 29. rujna u Šibeniku. Natjecanje se održavalo u ženskoj konkurenciji obaveznog programa te u muškoj konkurenciji univerzalnog, slobodnog i obaveznog programa. U vrlo jakoj konkurenciji 12 klubova s preko 150 natjecateljica i natjecatelja iz Ljubljane, Maribora, Sinja, Splita, Prijedora, Belog Manastira, Solina, Slavonskog Broda, Umaga i Šibenika Valpovački gimnastičari su ostvarili odlične rezultate te su se sva petorica vratili s medaljom oko vrata. Naši najmlađi gimnastičari Niko Škorvaga i Šimun Šimun su osvojili drugo odnosno treće mjesto, dok su Sven Perak i Karlo Ružman u slobodnom programu osvojili zlato, a prvo mjesto je također osvojio i Petar Bešlić u obaveznom programu.

U najjačoj i najbrojnijoj konkurenciji su se natjecale naše mlađe juniorke koje su unatoč ozljedama i primoranim odustajanjima od daljnjeg natjecanja osvojile osmo mjesto ekipno. Za mlađe juniorke su nastupile Katja Deak, Matea Klibert, Lana Topalović, Mia Markešić i Gea Topalović. U kategoriji juniorki vrlo dobre nastupe su imale Tena Novaković koja je bila deseta i Ema Mihaljević koja je zauzela 14. mjesto.

Ovo je bilo prvo natjecanje za naše gimnastičarke i gimnastičare u nastavku sezone, a već sljedeće je na rasporedu u subotu 5. listopada u dvorani Sokol centra u Osijeku koje je ujedno i kvalifikacijsko natjecanje za Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Zadru sredinom studenog.